Meštiansky dom na Radničnom námestí v Bardejove

Druh
Iný objekt na bývanie na predaj
Lokalita
Bardejov, Radničné námestie
Stav
Pôvodný stav
Plocha pozemku
1 022,00 m2
Forma vlastníctva
osobné
Počet podlaží
3
Pridané
22. apr 2022
  • Voda
  • Kanalizácia
  • Elektrický prúd
  • Plyn

Dom sa nachádza v hornej časti Radničného námestia. Dom s mnohými hodnotnými umeleckými detailmi je pamiatkovo chránenou stavbou v mestskej pamiatkovej rezervácii.

Dom je podpivničený v celom rozsahu stavby. Pivnice sú kamenné s valenými klenbami v jednej miestnosti s dreveným trámovým stropom.

Na prízemí sa nachádzajú tri veľké miestnosti, WC a kúpeľňa, chodba a schodište. Na 1. poschodí domu sa nachádzajú 3 veľké miestnosti, 1 priechodná miestnosť, kuchyňa, sociálne zariadenie, balkón, terasa, chodba a schodište vedúce do podkrovia. V prízemí a na poschodí sú miestnosti vybavené klenbami.
Podkrovie domu je neobývané. Krov je drevený so štítom z Radničného námestia, skon strechy 60 stupňov. Krov bol rekonštruovaný v 80-tych rokoch. Krytiná - pálená bobrovka, klampiar - medený plech.

Vykurovanie domu je zabezpečený plynovým kotlom a elektrokotlom. V dome je nová elektroinštalácia s osobitnými okruhmi merania pre podlažia.

Prízemie rovnako ako aj 1. poschodie domu sú vhodné na komerčné využitie - ako prevádzka obchodu a služieb. Podkrovie doposiaľ v pôvodnom stave je vhodné na využitie ako obytná zóna, prípadne prevádzkovanie penziónu.
Vchod do budovy je možný zo strany Radničného námestia a tiež Stocklovej ulice. V zadnej časti domu je možné zriadiť letnú terasu a parkovisko.